FB IG V LI
wesela pod namiotem w Pałacu Rozalin

Nietypowe miejsce na organizację wesela pod Warszawą

Typowe polskie wesele kojarzy nam się z ceremonią w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego, a po niej przyjęciem w restauracji lub domu weselnym, gdzie para młoda witana jest chlebem i solą. Obowiązkową pozycją w menu jest rosół, a po obiedzie wszyscy z mniejszym lub większym entuzjazmem ruszają na parkiet. Nie może także zabraknąć zabaw, które nie wszystkim przypadają do gustu. Czy każde wesele musi odbywać się według takiego scenariusza? Oczywiście, że nie! Coraz częściej organizowane są uroczystości, które wyłamują się poza pewne schematy.

Jeśli myślimy o organizacji wyjątkowego, a przede wszystkim nietypowego wesela, musimy w pierwszej zadbać o wybór miejsca, które zachwyci nas i naszych gości. Jak powinno wyglądać nietuzinkowe wesele? Jakie jest idealne miejsce do zorganizowania takiej imprezy w okolicach Warszawy? W tym artykule odpowiemy na te pytania!

Wyjątkowa ceremonia zaślubin

Nie tylko przyjęcie weselne może odbywać się w niecodziennych okolicznościach. Coraz częściej przyszli małżonkowie szukają alternatywy dla samej ceremonii zaślubin.

Złożenie ślubnej przysięgi nie musi odbywać się w kościele czy urzędzie. Chociaż ślub w niestandardowym miejscu wymaga odpowiedniej zgody, nasz trud może zaowocować piękną, bajkową scenerią, która pomoże wycisnąć łzę z nawet najtwardszych serc. 

Miejscem, gdzie możemy powiedzieć sakramentalne „tak” może być na przykład urokliwa kaplica lub piękny ogród. Ślub odbywający się w tak wyjątkowych w okolicznościach przyrody, zawsze obfituje we wzruszające momenty.

ślub kościelny w ogrodzie pałacu pod Warszawą

Nietypowe menu zaskoczy naszych gości

Jeśli postanowiliśmy oczarować naszych gości wyjątkową ceremonią ślubną, nie zwalniajmy tempa i zaserwujmy im niezapomniane doznania smakowe. Część sal weselnych w swojej ofercie ma szeroki wybór wykwintnych dań, skomponowanych przez uznanych szefów kuchni – niejednokrotnie na talerzach pojawić mogą się prawdziwe dzieła sztuki. Dziczyzna, świeże ryby, może confitowana gęś owsiana lub kaczka z puree marchewkowym i lawendą? Do tego świeże zioła z własnego ogrodu, niecodzienne kompozycje smaków oraz piękne dekoracje z jadalnych kwiatów – brzmi obłędnie, prawda?

Powinniśmy zadbać o to, aby menu było zróżnicowane i idealnie balansowało między naszym smakiem a preferencjami weselnych gości. Nie zapomnijmy o propozycjach dla wegetarian. Zaufajmy także poradom szefa kuchni, który zawsze służy pomocą i dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem. Sala weselna pełna zachwyconych oryginalnymi daniami osób będzie znakiem, że trafiliśmy w dziesiątkę!

rosół z bażanta dostępny w menu weselnym Pałacu Rozalin

Atrakcje, które wyróżnią Twoje wesele

Wybierając miejsce na wesele, musimy zwrócić uwagę na dodatkowe atrakcje, które oferuje sala weselna, którą jesteśmy zainteresowani. Warto pomyśleć o dzieciach oraz osobach starszych, które będą uczestniczyły w przyjęciu. Nie każdy jest w stanie szaleć na parkiecie przez całą noc, dlatego warto stworzyć miejsca, w których goście będą mogli skorzystać z różnych atrakcji.

Nietypowe wesele powinno charakteryzować się także nietypowymi rozrywkami, aby goście nie nudzili się choćby przez chwilę. W tak ważnym dniu ograniczenia praktycznie nie istnieją – możemy zdecydować się na rozbudowane programy rozrywkowe, czekoladowe fontanny, pokazy tańca lub akrobatyki czy chińskie lampiony.

O małych gości może zadbać animator, który przygotuje dla nich wiele różnych gier i zabaw. Ich rodzicom możemy zaproponować np. grę w kasynie czy dobrze zaopatrzony drink bar z profesjonalnym barmanem. Jeśli wybrana przez nas sala weselna daje nam spore pole do popisu, powinniśmy wykorzystać możliwości tego miejsca i sprawić, aby nasi goście świetnie się bawili przez cały czas trwania wesela.

Wybór miejsca na nietypowe wesele w okolicach Warszawy – na co zwrócić uwagę?

Restauracja, hotel czy samodzielny dom weselny to najczęściej spotykane wybory przyszłych nowożeńców. Jeśli myślimy jednak o czymś mniej standardowym, okolice Warszawy oferują nam bardzo ciekawe miejsca na wesele, takie jak zamki, pałace czy dworki, które zachwycają architekturą i otaczającym ich krajobrazem. Jeśli marzymy o wyjątkowym weselu, powinniśmy pomyśleć o ucieczce od miejskiego zgiełku i wybrać miejsce poza stolicą. Sporo sal weselnych poza Warszawą oferuje nam możliwość zorganizowania przyjęcia w różnym stylu. Możemy w nich zorganizować wesela w stylu rustykalnym, boho, vintage czy glamour. Bardzo popularne stają się także imprezy w stylu włoskim bądź angielskim.

Ważne, aby sala weselna oferowała parking z odpowiednią ilością miejsc oraz zaplecze hotelowe, co pozwoli na bezproblemowy nocleg dla osób, które przyjechały z odległych stron. Musimy osobiście odwiedzić każde z tych miejsc i zwrócić uwagę na każdy szczegół.

W ofertach sal weselnych pod Warszawą znajdziemy informacje o możliwości zorganizowania wesela nawet na 300 osób lub więcej. Warto osobiście zweryfikować czy w danym miejscu będziemy w stanie zapewnić komfortową zabawę wszystkim zaproszonym gościom.

Przyjęcie weselne to zawsze idealna okazja, aby wziąć pod uwagę możliwość organizacji imprezy na świeżym powietrzu. Jeśli w interesującej nas lokalizacji mamy do dyspozycji np. duży ogród i jest możliwość zorganizowania wesela w plenerze, to przyszli nowożeńcy coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie. Rozstawione namioty są w stanie pomieścić dużą liczbę gości oraz pozwalają dekoratorom stworzyć unikatowy wystrój.

wystrój wesela pod namiotem

Pałac Rozalin to najlepsze miejsce na wesele pod Warszawą

Pałac Rozalin to atrakcyjne miejsce w okolicach Warszawy, gdzie z pomocą personelu możesz zorganizować wesele swoich marzeń. To wyjątkowy zespół parkowo-pałacowy oferujący ciszę i wyjątkowy klimat i urokliwe widoki, z dala od miejskiego zgiełku.

Dzięki dużemu ogrodowi, mamy możliwość zorganizowania bajkowy ślub, który wprawi wszystkich w wyjątkowy nastrój.

Pałac Rozalin to miejsce położone na terenie 20-hektarowego, zabytkowego parku w otoczeniu stawów i licznych polan. Wyjątkowe okoliczności przyrody oraz fascynująca architektura sprawiają, że ta propozycja znacznie wyróżnia się na tle innych sal weselnych koło Warszawy.

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości organizowanych w Pałacu Rozalin.

Wykwintne menu łączące ze sobą smaki kuchni polskiej i francuskiej sprawi, że nasze przyjęcie weselne stanie się wydarzeniem wspominanym przez długi czas.

Pałac Rozalin to miejsce na wesele, w którym możemy zorganizować kameralne przyjęcie w awangardowej restauracji, bądź duże, plenerowe wesele nawet na 300 osób w nowoczesnym całorocznym namiocie bankietowym.

Nasi goście będą mogli odpocząć po weselu w komfortowych pokojach butikowego hotelu. Połączenie tych wszystkich elementów nie oferuje żadna sala weselna. Pałac Rozalin to z pewnością nietypowe miejsce na wesele w okolicach Warszawy, warte odwiedzenia i odkrycia jego wyjątkowego klimatu.

Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty tego wyjątkowego miejsca.

Anna Nankiewicz