FB IG V LI
  /  Bez kategorii   /  Organizacja imprez integracyjnych dla firm

Organizacja imprez integracyjnych dla firm

Życie firmowe, to nie tylko godziny spędzone na ciężkiej pracy. Ważna jest także integracja między pracownikami i dobra atmosfera. A co, jak nie imprezy integracyjne, jest idealnym sposobem na poprawę tych więzi? Jednak, warto zadbać, aby takie wydarzenie było dobrze zorganizowane oraz zapisało się wieloma ciepłymi wspomnieniami. Będzie to gwarancją poprawy stosunków pomiędzy pracownikami, a co się z tym wiąże – efektów pracy. Jak zorganizować imprezę firmową? Co należy wziąć pod uwagę? Oto kompleksowy poradnik na temat organizacji spotkania integracyjnego dla pracowników.

Imprezy integracyjne – plan?

Pierwszą czynnością, jaką powinieneś wykonać podczas planowania imprezy jest ustalenie planu i schematu wydarzenia. Musisz wziąć pod uwagę ile osób będzie obecnych oraz w jakim są wieku. Zastanów się czy impreza będzie organizowana tylko dla pracowników, czy może będą na niej goście z otoczenia branżowego. Warto przeanalizować także budżet i odpowiednio rozdzielić fundusze na wszystkie istotne czynniki, które są niezbędne, aby impreza firmowa była na najwyższym poziomie.

Dobrym pomysłem jest stworzenie planu lub schematu działania, w którym będą zawarte wszystkie wątki, jakie są konieczne, aby impreza się udała. Dzięki temu, nie zapomnisz o żadnej sprawie związanej z organizacją. Takie rozwiązanie pozwoli Ci też spojrzeć na całość projektu i ułatwi wyszukanie elementów niespójnych oraz wdrożenie ewentualnych poprawek. Plan możesz uzupełniać na bieżąco, dzięki czemu będziesz wiedzieć, co jeszcze należy załatwić w sprawie organizacji wydarzenia.

Miejsce na imprezę firmową – Warszawa

Kiedy opracujemy już plan, można przejść do praktycznej organizacji imprezy. Pierwszym krokiem, jaki musisz podjąć, jest znalezienie odpowiedniego miejsca na imprezę. Powinno być funkcjonalne oraz atrakcyjne, aby miło się w nim przebywało. Lokal powinien być dostosowany do wszystkich obecnych na przyjęciu ludzi. Przykładowo, gdy w Twojej firmie pracują osoby niepełnosprawne, należy zatroszczyć się o to, aby do sali imprezowej nie prowadziły schody. Jest to ważne, ponieważ nikt nie powinien się poczuć wykluczony z zabawy.

Jeśli chodzi o miejsca na imprezę firmową w Warszawie, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Pałac Rozalin to przepiękne miejsce, które idealnie nadaje się na tego typu imprezę. Dysponujemy przestrzenią, która świetnie sprawdzą się na takich wydarzeniach, zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku. Oferujemy namiot bankietowy, salę konferencyjną, jak również lokal na spotkanie integracyjne. Dodatkowym plusem jest możliwość noclegu w naszym hotelu. Wszystko jest estetyczne, wykonane w kunsztownym stylu. Co więcej, można cieszyć się wspaniałymi widokami, jakie oferuje  otaczająca Rozalin natura. Wybierając nasze miejsce, z pewnością trafisz w gust wszystkich osób obecnych na imprezie oraz zapewnisz im niezapomniane wrażenia.

Jakie menu na imprezę firmową?

Kiedy wybierzemy już miejsce, pora na ustalenie menu. To także nie łatwe zadanie. Każdy ma własny gust i ulubione smaki. Warto więc zatroszczyć się o różnorodność potraw, aby każda z osób obecna podczas imprezy była zadowolona. Bardzo często okazuje się, że ktoś jest uczulony na składniki, które są podstawą wielu dań, dlatego warto wybrać takie, które się nie powielają.

Jedzenie dla osób na imprezie firmowej

Tutaj także jesteśmy w stanie pomóc. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej restauracji. Stawiamy, przede wszystkim na polską kuchnię, ale lubimy też poznawać i urozmaicać ją o nowe smaki. Szef kuchni nieustannie czuwa, aby wszystkie przyrządzane potrawy były najwyższej jakości. Posiada szczególne umiejętności w tematyce mięsa i dziczyzny, dlatego na naszych stołach tego typu potrawy są jedyne w swoim rodzaju. W naszej restauracji dbamy także o to, aby wszystkie dania wyglądały estetycznie, nawet przekąski.

Należy tutaj wspomnieć również o pobliskim ogródku i szklarniach, które pielęgnujemy. Dzięki temu, mamy świeże warzywa oraz zioła, nadające potrawom fenomenalnego smaku. Dbamy także, aby w naszej kuchni nie zabrakło sezonowych potraw, które aktualnie są w modzie. Nasze menu świetnie nadaje się na wszelkie imprezy integracyjne dla firm, gdyż jesteśmy otwarci na nowe trendy smakowe oraz potrzeby klientów zawsze są dla nas priorytetem.

Rozrywka podczas imprezy

Teraz pora na kluczowy moment, jeśli chodzi o zabawę na spotkaniu. Warto zapoznać się z preferencjami pracowników oraz gości i wybrać opcję, która w miarę możliwości odpowie na oczekiwania wszystkich podwładnych.

Bez wątpienia, najczęstszą opcją jest impreza z muzyką. Większość z nas po prostu lubi tańczyć oraz jej słuchać. Jesteśmy otwarci na zatrudnianie zespołów i didżejów. Możesz wybrać coś w stylu klubowym lub klasycznym. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Ponadto, organizowane przez Ciebie spotkanie integracyjne nie musi być typowe! Proponujemy wprowadzenie elementu charakterystycznego, dzięki któremu impreza firmowa na długie miesiące pozostanie w pamięci. Wydarzenie w stylu lat 80.? A może bal przebierańców? To jest to! Takie rozwiązanie wprowadzi sporo zabawy i uatrakcyjni cały przebieg wydarzenia.

Miejsce na imprezę firmową

Imprezy firmowe mogą przebiegać także bez udziału muzyki. Można wynająć stolik w restauracji i spędzić miło czas na rozmowach. Lokal pozwala także na organizowanie ciekawych zabaw i konkurencji, które bez wątpienia poprawią relacje między pracownikami i rozluźnią atmosferę.

Proponujemy także rozwiązania na świeżym powietrzu. Ciekawą opcją są na przykład pikniki. Wydarzenie przebiega w luźnej, miłej atmosferze przy czym można się cieszyć pięknem natury. Często łączy się to z muzyką i zabawami. Niewątpliwie, największym atutem jest wolna przestrzeń.

Może się okazać, że pracownicy mają podzielone gusta, jeśli chodzi o rozrywkę. W takim wypadku, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie tych elementów. Część imprezy może być spędzona podczas zabawy przy muzyce, a część upłynąć na rozmowach. Dzięki temu, każdy będzie usatysfakcjonowany.

Dopnij wszystko na ostatni guzik

Kiedy mamy już miejsce, menu i styl imprezy, warto dopracować jeszcze mniejsze szczegóły organizacyjne. Pomyśl o odpowiednim dobraniu kolorów. Zastanów się czy wszyscy mają możliwość dotarcia na miejsce spotkania. Jeśli nie, warto się o to zatroszczyć. Dzięki temu, każdy poczuje się chciany na imprezie.

Z drugiej strony, nie możesz jednak przesadzić. Zbyt idealne dopasowanie nawet najdrobniejszych elementów spowoduje, że wiele osób może czuć się niekomfortowo. Pamiętaj, że imprezę firmową organizuje się, by poprawić i pogłębić relacje. Chodzi tutaj o swobodę i przyjemność z udziału w niej.

Dlaczego warto organizować imprezy firmowe?

Organizowanie imprez integracyjnych przynosi wiele korzyści zarówno dla pracodawcy, jak i jego podwładnych. Do najistotniejszych zaliczamy:

  • Poprawienie atmosfery w pracy i relacji pomiędzy pracownikami.
  • Taki rodzaj eventów jest także szansą na wypromowanie firmy. Zawsze można na nie zaprosić osoby z zewnątrz.
  • Lepsza atmosfera wpływa na poprawę efektywności pracowników.
  • Poprawienie relacji pomiędzy zarządzającymi firmą a pracownikami.

Jak widzimy, zorganizowanie imprezy dla firmy nie jest łatwe. Musimy wybrać odpowiednie miejsce i lokal. Dodatkowo, należy zatroszczyć się o różnorodność jedzenia i rozrywki. O ile dla mniejszych firm jest to w miarę proste, to większe mogą mieć już spory problem. Potrzebujesz zorganizować imprezę integracyjną w Warszawie i szukasz idealnego miejsca? Koniecznie skontaktuj się z nami!

Anna Nankiewicz