Szkolenia okolice Warszawy – 5 kroków organizatora

04 sierpnia 2015

 

Szybkie i krótkoterminowe szkolenia to doskonały sposób na podniesienie kwalifikacji pracowników. Powinni pamiętać o tym zarówno sami pracownicy, jak i ich pracodawcy. Siłą każdej firmy jest kapitał ludzki, dlatego warto zadbać o systematyczny rozwój pracowników i wysyłać ich na szkolenia.

Jakie powinno być dobre i skuteczne szkolenie? Przedstawiamy pięć ważnych aspektów, jakimi należy kierować się przy wyborze szkolenia w okolicach Warszawy.

Krok 1. Jeśli wybierzesz na miejsce szkolenia okolice Warszawy…

Najbardziej efektywne są szkolenia wyjazdowe, które pozwalają pracownikom wybrać się poza teren biura. Szkolenie w miejscu, które jest doskonale znane, może być mniej skuteczne, a uczestnicy szybko się znudzą. Co innego, jeśli szkolenie odbywa się w ciekawym, atrakcyjnym pod względem lokalizacyjnym położeniu. Jeśli wybierzesz na miejsce szkolenia okolice Warszawy, możesz wybrać na przykład Pałac Rozalin, w którym szkolenie odbywać się będzie w wyjątkowej atmosferze. Na pewno zachwyci Cię bliskość przyrody, ciekawa okolica i mnóstwo miejsc na odprężające spacery.

Krok 2. Zadbaj o odpowiedniego prowadzącego

Aby szkolenie udało się na sto procent, a jego uczestnicy zakończyli je z poczuciem dobrze spędzonego czasu, warto zadbać o dobrego prowadzącego. Chodzi nie tylko o wybitnego specjalistę w danej dziedzinie, ale też o osobę, która potrafi przekazać wiedzę w przystępny i ciekawy temat. Nawet najlepsza lokalizacja i najwygodniejsze krzesła w sali szkoleniowej nie pomogą, gdy prowadzący szkolenie nie zainteresuje uczestników i będzie ich po prostu zanudzał.

Krok 3. Nie zapomnij o zapleczu technicznym

Jeśli wybrałeś na miejsce szkolenia okolice Warszawy, zadbaj też o to, by jego uczestnicy mieli zapewnioną wygodę i komfort podczas wielogodzinnych zajęć. Sala szkoleniowa powinna być przystosowana do liczby uczestników. Powinna tez być odpowiednio oświetlona oraz mieć możliwość bieżącego wietrzenia – niedobór światła czy świeżego powietrza mogą zadziałać szczególnie usypiająco. Nie bez znaczenia jest zaplecze techniczne – projektory, rzutniki, tablice multimedialne oraz wygodne krzesła i podręczne stoliki, na których można robić notatki. Dobrej jakości sprzęt multimedialny to gwarancja, że szkolenie przebiegnie sprawnie, bez usterek i awarii.

Krok 4. Zapewnij dobry i sprawdzony catering

Każde szkolenie powinno być tak zaplanowane, by w planie zajęć uwzględnione były nie tylko poszczególne wykłady czy warsztaty, ale też przerwy na posiłek oraz przerwy kawowe. Jedzenie może być podane w restauracji należącej do centrum szkoleniowego lub w formie cateringu. Warto zadbać o to, by było niezbyt ciężkie, pożywne, a przy tym ładnie i efektownie podane.

Krok 5. Doceń dodatkowe atrakcje

Wartością dodaną każdego szkolenia są atrakcje oraz imprezy dodatkowe. To szczególnie ważne, jeśli szkolenie trwa dwa czy trzy dni. Uczestnicy po wielu godzinach spędzonych w Sali wykładowej mają prawo do relaksu, wypoczynku i odprężenia. Chodzi o to, by zachować równowagę pomiędzy intensywnym wysiłkiem umysłowym a odpoczynkiem. Jeśli chodzi o szkolenia, okolice Warszawy oferują wyjątkowe dodatkowe atrakcje, które pomagają się zintegrować grupie pracowników.

Tutaj dowiesz się jak zorganizować konferencję w okolicach Warszawy >>

Odwiedź nas na Facebooku i dowiedz się, co jeszcze dzieje się w Pałacu Rozalin >>