Konferencja okolice Warszawy – jak to zrobić?

28 lipca 2015

 

Organizacja konferencji na wysokim poziomie nie jest tak prosta, jak się z pozoru wydaje. Nie wystarczy bowiem duża sala i ustawione w rzędach krzesła, aby wszystko odbyło się bezproblemowo. Konferencja w okolicach Warszawy może być jednak bardzo miłym doświadczeniem – w pobliżu stolicy są miejsca, które potrafią to zrobić świetnie. Oto ich kilka porad organizacyjnych.

Konferencja okolice Warszawy? Wybierz dobre miejsce!

Okolice Warszawy kryją w sobie wiele dworków, pałacyków, w których można zorganizować spotkanie na bardzo wysokim poziomie. Bliskość przyrody, ładne krajobrazy oraz szerokie możliwości dla sportu i rekreacji sprawiają, że tereny podmiejskie są dużo ciekawsze niż nowoczesne centra konferencyjne zlokalizowane w centrum stolicy. Sprawdzonym obiektem, który od lat organizuje konferencje pod Warszawą jest Pałac Rozalin. Obiekt dysponuje zapleczem konferencyjnym, ale także zapewnia swoim Gościom indywidualnie dopasowane menu
oraz noclegi w komfortowych warunkach. Dzięki temu konferencja pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym – naukowe obrady z odrobiną wypoczynku na łonie natury. Butikowy hotel wysokiego standardu mieszczący się przy Pałacu zapewni wszystkim jego gościom spokój i kameralną oprawę, natomiast restauracja kierowana przez Szefa Kuchni – Tomasza Łagowskiego zachwyci najbardziej wymagające podniebienia swoim bogatym menu.

Powierzchnię dostosuj do liczby uczestników konferencji

Aby konferencja w okolicach Warszawy się udała, konieczne jest dostosowanie sali do liczby uczestników. Zbyt małe pomieszczenie będzie niekomfortowe. Sala konferencyjna powinna być jasna i przestronna, a okna powinny być wyposażone nie tylko w wywietrzniki, ale też w rolety, które można zasłonić podczas mocno świecącego słońca. Kolejna kwestia to sposób ustawienia krzeseł dla uczestników – nigdy nie powinny stać tyłem do okien. Najlepszym rozwiązaniem są okna, które znajdują się po lewej stronie osób siedzących. Trzeba też zadbać o miejsce dla przemawiającego – najlepiej, by było dobrze wyeksponowane, na podwyższeniu, dzięki czemu nawet uczestnicy z ostatniego rzędu będą przemawiającego eksperta nie tylko dobrze słyszeć, ale też widzieć. Odpowiednio dobrane sale konferencyjne stanowią połowę sukcesu, aby przebieg spotkań biznesowych był na najwyższym poziomie należy również pamiętać o innych ważnych aspektach, opisanych poniżej.

Udana konferencja – z dobrym jedzeniem i dodatkowymi atrakcjami

Organizator konferencji powinien zadbać o komfort i wygodę uczestników nie tylko podczas obrad, dyskusji czy prelekcji, ale też w przerwach pomiędzy poszczególnymi panelami oraz wieczorami – jeśli konferencja trwa dłużej niż jeden dzień. Po pierwsze – posiłki oraz przerwy kawowe, które powinny odbywać się w regularnych odstępach czasu. A po drugie – czas i miejsce na relaks. Po wielu godzinach szkolenia uczestnicy powinni mieć możliwość relaksu na łonie natury. Centrum konferencyjne zlokalizowane w okolicach Warszawy bardzo często znajduje się w otoczeniu przyrody, parku, wolnej przestrzeni czy wyznaczonych miejscach do rozrywki, gdzie organizowane są np. wieczorne imprezy dla uczestników. Dzięki nim można się nie tylko odstresować, ale też zintegrować.
Teraz już wiesz jak wygląda udana konferencja zorganizowana w okolicach Warszawy, w których znajduje się Pałac Rozalin. Jest to doskonałe miejsce sprzyjające pracy i zabawie.

Chcesz być na bieżąco? Odwiedź profil Pałacu Rozalin na Facebooku >>

Organizujesz szkolenia w okolicach Warszawy i szukasz odpowiednich sal konferencyjnych? Sprawdź nasz poradnik: Szkolenia okolice Warszawy >>