Konferencja okolice Warszawy – jak to zrobić?

28 lipca 2015

 

Organizacja konferencji na wysokim poziomie nie jest tak prosta, jak się z pozoru wydaje. Nie wystarczy bowiem duża sala i ustawione w rzędach krzesła, aby wszystko odbyło się bezproblemowo. Konferencja w okolicach Warszawy może być jednak bardzo miłym doświadczeniem – w pobliżu stolicy są miejsca, które potrafią to zrobić świetnie. Oto ich kilka porad organizacyjnych.

Konferencja okolice Warszawy? Wybierz dobre miejsce!

Okolice Warszawy kryją w sobie wiele dworków, pałacyków, w których można zorganizować spotkanie na bardzo wysokim poziomie. Bliskość przyrody, ładne krajobrazy oraz szerokie możliwości dla sportu i rekreacji sprawiają, że tereny podmiejskie są dużo ciekawsze niż nowoczesne centra konferencyjne zlokalizowane w centrum stolicy. Sprawdzonym obiektem, który od lat organizuje imprezy konferencyjne na wysokim poziomie jest Pałac Rozalin. Obiekt dysponuje nie tylko doskonale wyposażonym zapleczem konferencyjnym, ale też zapewnia uczestnikom pyszne posiłki i noclegi w komfortowych warunkach. Dzięki temu konferencja pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym – naukowe obrady z odrobiną wypoczynku na łonie natury.

Powierzchnię dostosuj do liczby uczestników konferencji

Aby konferencja okolice Warszawy się udała, konieczne jest dostosowanie sali do liczby uczestników. Zbyt małe pomieszczenie będzie niekomfortowe i szybko zacznie brakować w nim powietrza. Sala konferencyjna powinna być jasna i przestronna, a okna powinny być wyposażone nie tylko w wywietrzniki, ale też w rolety, które można zasłonić podczas mocno świecącego słońca. Kolejna kwestia to sposób ustawienia krzeseł dla uczestników – nigdy nie powinny stać tyłem do okien. Najlepszym rozwiązaniem są okna, które znajdują się po lewej stronie osób siedzących. Trzeba też zadbać o miejsce dla przemawiającego – najlepiej, by było dobrze wyeksponowane, na podwyższeniu, dzięki czemu nawet uczestnicy z ostatniego rzędu będą przemawiającego eksperta nie tylko dobrze słyszeć, ale też widzieć.

Dobry sprzęt to dziś podstawa

Organizacja eventu takiego jako konferencja okolice Warszawy wymaga też wysokiej klasy sprzętu nagłaśniającego i multimedialnego. Dobre ośrodki konferencyjne dysponują takim sprzętem we własnym zakresie, dzięki czemu organizator nie musi tracić czasu na jego kupno czy wynajęcie. Rzutniki, projektory, mikrofony dla prelegentów i uczestników dyskusji czy doskonałe tablice multimedialne – w dzisiejszych czasach bez takiego sprzętu żadna konferencja nie ma prawa się udać.

Udana konferencja – z dobrym jedzeniem i dodatkowymi atrakcjami

Organizator konferencji powinien zadbać o komfort i wygodę uczestników nie tylko podczas obrad, dyskusji czy prelekcji, ale też w przerwach pomiędzy poszczególnymi panelami oraz wieczorami – jeśli konferencja trwa dłużej niż jeden dzień. Po pierwsze – posiłki oraz przerwy kawowe, które powinny odbywać się w regularnych odstępach czasu. A po drugie – czas i miejsce na relaks. Po wielu godzinach siedzenia na krzesłach uczestnicy powinni mieć możliwość przewietrzenia się i rozluźnienia na łonie natury. Wiele centrów konferencyjnych w lokalizacji okolice Warszawy, wieczorami organizuje imprezy dla uczestników, dzięki którym można się nie tylko odstresować, ale też zintegrować.

Teraz już wiesz jak wygląda udana konferencja Okolice Warszawy, w których znajduje się Pałac Rozalin to doskonałe miejsce sprzyjające pracy i zabawie.

Chcesz być na bieżąco? Odwiedź profil Pałacu Rozalin na Facebooku >>

Organizujesz szkolenia w okolicach Warszawy? Sprawdź nasz poradnik: Szkolenia okolice Warszawy >>