Przyjęcia weselne okolice Warszawy – jak wybrać miejsce?

21 sierpnia 2015

 

Gdzie zorganizować imprezę weselną, aby była niezwykłym wydarzeniem i na długo pozostała w pamięci małżonków i ich gości? Wybór miejsca powinien być podyktowany wieloma czynnikami, ale też powinien spełniać oczekiwania młodej pary. Jeżeli szukasz miejsca na przyjęcia weselne okolice Warszawy to szeroka oferta i mnóstwo miejsc o niepowtarzalnym klimacie. Jak znaleźć to wymarzone?

Wybierz miejsce, który wszyscy zapamiętają na długo

Miejsce, w którym odbędzie się wesele, nie powinno być przypadkowe. Dlatego też warto zadbać o nie na długo przed planowanym ślubem. Większość renomowanych sal bankietowych, pałacyków ślubnych czy dworków weselnych ma zarezerwowane terminy wiele miesięcy do przodu. Jeśli młoda para zapomni o tak ważnym aspekcie ślubu i wesela, z każdym kolejnym miesiącem wybór będzie miała coraz bardziej ograniczony. A to oznacza, że impreza weselna może wcale nie być wymarzona – krótkie terminy oznaczają zwykle brak zainteresowania ze strony przyszłych nowożeńców, czyli dany lokal raczej nie spełnia oczekiwań młodych par. Czasami warto poczekać dłużej, aby mieć pewność, że uroczystość weselna odbędzie się w naprawdę unikalnym i wyjątkowym miejscu.

Romantyczniej poza miastem, czyli przyjęcia weselne okolice Warszawy

Są oczywiście osoby, które cenią sobie wesele blisko centrum. Ale większość chciałaby w czasie imprezy odetchnąć od miasta, mieć do dyspozycji gości ogród, a dookoła malowniczy widok. Osobom, które szukają miejsca na takie przyjęcia weselne, okolice Warszawy oferują naprawdę sporo. Imprezy odbywają się najczęściej w hotelach, pałacach, pensjonatach czy dworkach stylizowanych na staropolskie. Wybór jest dość spory, ale zawsze warto pojechać i osobiście przekonać się, jak wygląda lokalizacja. Dobre miejsce na wesele powinno mieć odpowiedni dojazd, ale zdecydowanie najlepiej byłoby, gdyby znajdowało się gdzieś na uboczu w ładnym otoczeniu przyrody, z dala od miejskiego i ulicznego zgiełku.

Zawsze myśl o liczbie gości

Miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie weselne, musi być odpowiednio dobrane do liczby weselników. Niektóre sale weselne są przystosowane do małych, kameralnych przyjęć, inne do hucznych bankietów na dwieście osób. Poszukując odpowiedniego miejsca, warto więc zwracać uwagę nie tylko na lokalizację czy okoliczności przyrody, ale też wielkość sali. Nawet najbardziej efektowna nie sprawdzi się, jeżeli będzie po prostu za mała. Praktycznie wszystkie obiekty weselne w swoich materiałach reklamowych czy na stronach internetowych podają maksymalną liczbę gości, jaką mogą pomieścić ich sale. Z wyborem nie powinno być więc większego problemu. Warto jednak pamiętać, aby zostawić sobie pewien zapas. Jeśli chcemy wyprawić wesele na 100 osób, sala weselna, która może pomieścić 100 osób może okazać się niewystarczająca lub podczas przyjęcia mocno zatłoczona. Lepiej wybrać salę nieco większą, dzięki czemu zgromadzeni goście będą czuli się bardziej swobodnie.

Co z noclegiem?

Osobom, które organizują przyjęcia weselne okolice Warszawy oferują też większe możliwości zorganizowania noclegu dla gości. To bardzo ważne, szczególnie jeśli goście weselni przyjadą z całej Polski i nie tylko. Do domu na noc zapewne (choć też niekoniecznie) wrócą jedynie goście ze stolicy. Warto więc zadbać o to, by wesele było zorganizowane nie w zwykłej sali bankietowej, ale w obiekcie z zapleczem hotelowym. Dzięki temu noclegi dla gości będą dostępne na wyciągnięcie ręki i nie trzeba będzie odwozić ich do innych hoteli czy pensjonatów. W ten sposób będzie można bawić się na weselu praktycznie do białego rana.

Może jednak plener?

Pary, które planują ślub w sezonie wiosenno-letnim, bardzo często marzą o przyjęciu weselnym w plenerze, w pięknych okolicznościach przyrody. Imprezy weselne na świeżym powietrzu są coraz bardziej popularne, dlatego też coraz więcej obiektów oferuje możliwość zorganizowania wesela na łonie natury. Już na etapie poszukiwań idealnego miejsca na wesele, przyszli nowożeńcy powinni więc rozglądać się za ofertą obiektów weselnych, które mają do dyspozycji duży ogród, dziedziniec lub miejsce na rozstawienie weselnych namiotów. Dzięki temu można zorganizować efektowne wesele plenerowe, pełne atrakcji, które pod dachem nie byłyby już tak niezapomniane.

Stylistyka wesela, czyli jak zbudować niecodzienny klimat

W ostatnich latach bardzo popularne są wesela tematyczne, utrzymane w różnych klimatach. Innego obiektu weselnego będą więc potrzebowali przyszli nowożeńcy, którzy planują wesele w staropolskim stylu, a zupełnie innego pary, którym marzy się przyjęcie na łonie natury lub impreza w stylu włoskim czy angielskim. Bez względu na to, w jakiej stylistyce mają być utrzymane przyjęcia weselne okolice Warszawy są idealnym miejscem na ich organizację. Na pewno każda para znajdzie coś idealnego, na miarę swoich oczekiwań i marzeń. Poszukując miejsca na wesele warto sprawdzić, czy właściciele obiektu umożliwiają modyfikację jego wyglądu – czy salę lub namiot w ogrodzie może udekorować florystka lub dekorator przysłany przez przyszłych nowożeńców.

Jak zostać księżniczką, czyli wesele w pałacu

Zamki i pałace to coraz popularniejsze obiekty, w których odbywają się przyjęcia weselne. Okolice Warszawy obfitują w tego typu dworki. Warto zwrócić uwagę choćby na wyjątkowy zespół parkowo-pałacowy umożliwia zorganizowania ślubu i wesela jak z bajki. Klimatyczne wnętrza, rozległy, doskonale utrzymany ogród, wyjątkowa, wykwintna kuchnia oraz bliskość natury to przepis na wymarzone wesele, które na długo pozostawi najpiękniejsze wspomnienia. Pałac Rozalin to przede wszystkim oferta dla przyszłych nowożeńców, którym marzy doskonale zorganizowane wesele, z profesjonalną obsługą oraz na wysokim poziomie. Mnóstwo przestrzeni na świeżym powietrzu umożliwia zorganizowanie nie tylko wesela, ale też samej uroczystości zaślubin. Do dyspozycji gości są miejsca hotelowe, efektowny, rozległy park oraz mnóstwo atrakcji dodatkowych.

Zawsze warto sprawdzić na żywo

Wybierając miejsce, w którym odbędzie się wesele, zawsze warto wybrać się do niego osobiście, rozejrzeć się po obiekcie i sprawdzić, czy faktycznie prezentuje się tak samo efektownie jak na zdjęciach w katalogu czy w galerii internetowej. Odwiedzając miejsce osobiście, można też porozmawiać z menedżerem lub osobą zajmującą się organizacją wesel i na bieżąco dopytać o wszystkie ważne szczegóły. Dzięki temu przyszła para młoda może wybrać taki obiekt, które w wyjątkowym dla niej dniu spełni wszystkie oczekiwania i zapewni wesele marzeń.

Pamiętaj, gdy organizujesz przyjęcia weselne okolice Warszawy mają wiele do zaoferowania!

 

Odwiedź Pałac Rozalin na Facebooku i bądź na bieżąco >>

Organizujesz wesele w plenerze? Przeczytaj nasz poradnik: Wesele w plenerze krok po kroku >>